متاورس و NFT چیست

متاورس و NFT چیست


متاورس و NFT چیست ، به نظر می رسد اینترنت چیز ساده ای است زیرا در دسترس همه است و هر کسی می تواند به آن دسترسی داشته باشد، اما در داخل بسیار پیچیده است.

اخیراً تبلیغاتی در مورد انقلاب اینترنت 3.0 یا Web3 صورت گرفته است. متاورس و NFT چیست ، سایت خرید NFT ، مردم بر این باورند که مفاهیمی مانند NFT و Metaverse آینده اینترنت را به طور کامل تغییر خواهند داد.

موارد پایه که باید از متاورس و NFT چیست

برای افراد ناآشنا، متاوره اساساً ترکیبی از دنیای فیزیکی با دنیای مجازی است. ساده ترین راه برای درک متاوره این است که بفهمیم چه چیزی نیست. این یک فناوری جدید، یا یک نرم افزار جدید یا یک برنامه جدید نیست. این بیشتر راهی برای ترکیب فناوری‌های موجود برای ساختن چیزی به نام «فضای دیجیتال» است.

مفهوم فضای دیجیتال مفهوم جدیدی نیست. به سال 1992 برمی گردد، متاورس و NFT چیست ، جایی که نیل استفنسون در رمان علمی تخیلی خود Snow Crash، متاورس را به عنوان دنیای مجازی تولید شده توسط رایانه که از طریق نرم افزارها و فناوری شبکه فیبر نوری در سراسر جهان ممکن شده است، توصیف می کند. 

حتما بخوانید : آموزش ساخت NFT رایگان در Rarible

Metaverse را می توان به سادگی به عنوان یک فضای مجازی مشترک که به لطف استفاده از فناوری واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) بسیار واقع گرایانه، غوطه ور و تعاملی است قرار داد. 

این اساساً یک دنیای مجازی است که برای منعکس کردن دنیای فیزیکی ما ایجاد شده است و در عین حال به افراد امکان می دهد تقریباً هر کاری با پتانسیل فوق العاده انجام دهند. با این حال، هدف آن جایگزینی کامل واقعیت نیست – هدف آن ارتقای فضای دیجیتالی است که امروز می بینیم.

تفاوت بین NFT و متاورس

تفاوت بین NFT  و متاورس

تفاوت اصلی NFT و Metaverse در این است که NFT یک توکن مجازی است که جایگزین های مشابهی ندارد و در نوع خود بی نظیر است. از سوی دیگر، Metaverse مفهومی است که شامل یک دنیای مجازی است که در آن NFTهای چند چیز به شکل دیجیتال می توانند توسط مردم خریداری شوند.

شکل توسعه یافته NFT به عنوان یک توکن غیر قابل تعویض شناخته می شود. این توکن واحدی در نظر گرفته می شود که قابل تعویض نیست.

حتما بخوانید : روش کسب درامد از NFT

NFT ها به اقلام دیجیتالی مانند موسیقی، ویدئو، گیف، لوازم جانبی آواتار مجازی و غیره اشاره دارند. NFT با استفاده از ارز دیجیتال مورد نیاز خرید و فروش می شود. پلتفرم های متعددی وجود دارد که NFT را برای خرید فراهم می کنند.

Metaverse به عنوان یک دنیای مجازی که در بین کاربران متعدد به اشتراک گذاشته شده است، شناخته می شود. این بهترین پلت فرم آنلاین برای بازیکنان یا افراد برای کار، معاشرت و بازی است.

متاورس یکی از بهترین اشکال واقعیت مجازی مدرن است . Metaverse یک دنیای مجازی سه بعدی را ارائه می دهد که با کمک یک شبکه قابل همکاری در زمان واقعی ارائه می شود.

جدول مربوط به متاورس و NFT چیست

پارامترهای مقایسهNFTمتاورس
بر اساسمفهوم NFT مبتنی بر فناوری بلاک چین است که در آن افراد می توانند با صرف ارزهای دیجیتال آن را خریداری کنند.مفهوم Metaverse بر اساس NFT های اشیاء دیجیتالی مختلف است که فروخته و خریداری می شوند.
مخترعینمخترعان NFT ها کوین مک کوی و آنیل دش هستند. در سال 2014 توسط آنها معرفی شد.نیل استیونسون فردی است که به عنوان مخترع اصلی متاورس شناخته می شود.
بستر، زمینهپلتفرم های مختلفی برای خرید NFT وجود دارد، اما تاکنون OpenSea به عنوان بزرگترین پلتفرم در نظر گرفته شده است.Metaverse همچنین دارای پلتفرم های متعددی است که می توان به آنها دسترسی داشت که شامل Roblox، Boing، و Microsoft و Meta Platform Inc.
قابلیت تعویضهمانطور که از نام خود پیداست، NFT ها به عنوان توکن های غیر قابل تعویض شناخته می شوند، زیرا در شکل خود منحصر به فرد هستند.سکه متاورس مطمئناً یک توکن قابل تعویض خواهد بود که می تواند با ارزش مشابهی مبادله و مبادله شود.
مزیت – فایده – سود – منفعتبزرگترین مزیت ارائه شده توسط NFT این است که امکانات حق چاپ کاملی را برای سازندگان محتوا فراهم می کند.اعتقاد بر این است که Metaverse قصد دارد روند آموزش را با ارائه کلاس‌های فعال بلادرنگ بهبود بخشد.

NFT چیست؟

NFT کاملاً به فناوری معروف به بلاک چین که یک دفتر کل دیجیتال است وابسته است.

بلاک چین را می توان به عنوان سیستمی درک کرد که برای نگهداری سوابق تراکنش های ارزهای دیجیتال استفاده می شود، این شبکه یک شبکه همتا به همتا از رایانه های مختلف مورد نیاز برای حفظ جزئیات تراکنش را فراهم می کند.

به عبارت دیگر، NFT ها با استفاده از فناوری بلاک چین به ارزهای دیجیتال مرتبط می شوند.

ویژگی اصلی NFT غیر قابل تعویض بودن آن است، به این معنی که NFT ها موارد مشابهی برای جایگزینی ندارند. این یک دارایی دیجیتال است که فقط به یک نفر تعلق دارد که برای خرید آن پول پرداخت کرده است متاورس و NFT چیست .

آثار هنری و موسیقی موارد اصلی NFTها هستند، اما توییت‌ها و ویدیوهای کوچک نیز می‌توانند در آن گنجانده شوند.

به عنوان مثال، اگر NFT یک اثر هنری یا نقاشی معروف به شخصی فروخته شود، به این معنی نیست که او نقاشی واقعی را دریافت می کند، بلکه گواهی مالکیت ثبت شده توسط بلاک چین را دریافت می کند.

پلتفرم های تخصصی موجود در اینترنت وجود دارد که می توان NFT ها را در آنها فروخت و خرید.

این پلتفرم ها به بازار NFT معروف هستند. انواع مختلفی از ارزهای رمزنگاری شده برای پرداخت استفاده می شود مانند Gala، Mana، ETH و غیره.

افزونه‌ای که یک مرورگر اینترنتی رایگان است که به نام Meta mask شناخته می‌شود، برای دسترسی به کیف پولی که ارز دیجیتال در آن نگهداری می‌شود، استفاده می‌شود.

متاورس چیست؟

در دوران مدرن، اینترنت آماده است تا با تکامل Web3 جهشی از ایمان داشته باشد. بسیاری از شرکت های مشهور در حال آماده شدن برای تغییر دیدگاه مردم نسبت به دنیای مجازی یا بازی های مجازی با ارائه متاورس هستند.

تعداد زیادی از کاربران می توانند همزمان ویژگی های Metaverse را تجربه کنند. مفهوم متاورس توسط یک رمان سایبرپانک با عنوان “تصادف برفی” نوشته نیل استفنسون به جهانیان معرفی شده است.

Metaverse یک سرزمین مجازی بسیار مقیاس‌پذیر است و دارایی Metaverse شامل تداوم داده، متاورس و NFT چیست بزرگترین مقیاس، جهان‌های سه‌بعدی که بصورت مجازی و بلادرنگ رندر می‌شوند، شبکه‌های تعاملی، کاربران بی‌شماری و غیره است.

متاورس یک سرزمین مجازی است که در آن افراد قادر به خرید دارایی های مجازی مانند مراکز خرید، زمین مجازی، بانک ها، مدارس و غیره هستند. این اشیاء به عنوان کلکسیونی تعیین می شوند و برای درک بهتر آنها، روشی واضح برای خرید این مجموعه های مجازی توضیح داده شده است.

ابتدا، کاربر باید پلتفرمی را انتخاب کند که در آن خرید انجام دهد، سپس باید یک کیف پول برای حفظ ارز دیجیتال ایجاد کند. گام بعدی این است که کیف پول را به بازار Metaverse پیوند دهید.

هنگامی که کیف پول با موفقیت پیوند خورد، به او پیشنهاد می شود مکان، قیمت و مهمتر از همه، ارزش آتی آن مجموعه را در نظر بگیرد. سپس او باید توکن ها یا سکه های لازم را برای پرداخت دریافت کند.

تفاوت های اصلی بین NFT و Metaverse

  1. NFT های چندین شی دیجیتال را می توان با صرف شکل مورد نیاز ارز دیجیتال خریداری کرد، در حالی که در Metaverse، رمزارز/کوین های Metaverse برای خرید NFT استفاده می شود.
  2. نقطه ضعف NFT این است که به راحتی توسط هکرها سرقت می شود. از سوی دیگر، متاورس یک دنیای مجازی است که چیزی برای سرقت نیست.
  3. مبادله یا خرید NFT بر اساس فناوری معروف به زنجیره بلوکی است. از طرفی متاورس مکانی است که افراد می توانند مالک NFT باشند.
  4. NFT ها به طور گسترده ای به عنوان نشانه ای غیرقابل تعویض شناخته می شوند. در حالی که سکه های متاورس به دلیل چنین الزاماتی قابل تعویض هستند.
  5. مفهوم NFT توسط دو نفر به نام های Anil Dash و Kevin McCoy زنده می شود در حالی که Metaverse توسط Neal Stevenson به مردم معرفی می شود.

سوخت رسانی متاورس از طریق NFT

NFTها یک مفهوم کلیدی در اکوسیستم متاورس ارائه می‌کنند، و به مردم اجازه می‌دهند تا کالاهای مجازی را به شکل مستغلات، اقلامی مانند اتومبیل، قایق یا حتی لوازم جانبی و نقاشی داشته باشند که همه از طریق NFT امکان‌پذیر است.

اما، چرا فقط NFT ها؟ این به این دلیل است که NFT ها بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده اند که مالکیت قانونی را به دارندگان NFT می دهد. 

بنابراین، برای مثال، اگر صاحب یک زمین در متاورس هستید (که کاملاً ممکن است)، یک NFT به عنوان سند ملک مجازی دریافت می کنید. این بدان معناست که شما مالک قانونی هستید و فقط شما دسترسی انحصاری برای ورود به مکان در متاورس و اجازه دسترسی به دیگران را دارید. دسترسی کنترل‌شده با NFT همچنین می‌تواند به اطمینان از دسترسی VIP به رویدادهای متاورس کمک کند. 

نتیجه گیری نهایی مقاله متاورس و NFT چیست

حوزه اینترنت به طور مداوم در حال گسترش است و اکنون که اصطلاحاتی مانند NFT و Metaverse در زندگی واقعی وجود دارند، مردم هیجان‌زده می‌شوند تا به خیالاتی که زمانی تصور می‌کردند و در فیلم‌ها می‌دیدند، عمل کنند.

متاورس و NFT چیست ، مردم می توانند NFT بسازند و آنها را بفروشند و همچنین بخرند. رویه دیجیتالی شدن روی زندگی های بی شماری تأثیر گذاشته است و اکنون گزینه ای وجود دارد که مردم می توانند با دانش فنی کافی از آن درآمد کافی کسب کنند.

کسب درآمد از طریق اینترنت افراد جدیدی نیست، اما NFT و Metaverse می‌خواهند درک مردم را به خوبی تغییر دهند. این یک تغییر انقلابی در دنیای اینترنت است.

این مقاله ترجمه شده از سایت askanydifference اگر قصد دارید مطلب انگلیسی این مقاله را بخوانید میتوانید وارد این سایت شوید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *