قیمت NFT های معروف

قیمت NFT های معروف


قیمت NFT های معروف ، ما به خوبی وارد سال 2022 شده ایم، اما شوق NFT به نظر می رسد به جایی نمی رسد. سرمایه‌گذاران و کلکسیونرها به ریختن پول در توکن‌های غیرقابل تعویض، از میم‌های گربه‌ای گرفته تا میمون‌های پیکسلی گرفته تا مجموعه‌های محبوب NFT مانند Bored Ape Yacht Club و تعداد زیادی آواتار پانک‌مانند – و منظور ما بسیار است، ادامه داده‌اند.

در واقع، فروش در حال پیشی گرفتن از کل سال گذشته است و قیمت NFT های معروف در مسیر رسیدن به مجموع 90 میلیارد دلار تا پایان سال 2022 هستند، علیرغم اینکه قیمت NFT در اواخر نزولی بود.

شما در اولین و معتبر ترین سایت خرید و فروش NFT در ایران هستید . این مقاله جمع آوری شده توسط سایت خرید NFT میباشد .

قیمت NFT های معروف در سال جدید

اما واقعاً چه چیزی بازار را به حرکت در می آورد و چه چیزی باعث می شود مردم تمایل به خرید NFT با ده ها میلیون دلار داشته باشند؟ وقتی فهرست 10 گرانترین NFT فروخته شده تا کنون را مرور می کنید، خودتان آن را ببینید.

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT اخیراً خبرساز شده‌اند، زیرا قیمت آن‌ها به ارتفاعات نجومی افزایش یافته است. آنها دیدگاه مردم به هنر را تغییر داده اند – و سرمایه گذاران متوجه شده اند. در سال 2021، بازار NFT حدود 25 میلیارد دلار حجم معاملات ایجاد کرد. در حالی که تبلیغات در چند ماه گذشته کمی کاهش یافته است، بازار همچنان قوی است.

بنابراین، NFT چیست ؟ به زبان ساده، آنها دارایی های دیجیتال منحصر به فردی هستند که نمی توان آنها را جایگزین کرد. به این دلیل که هر NFT در یک بلاک چین ذخیره می شود، یک دفتر کل غیرمتمرکز که تمام تراکنش ها را ثبت می کند. این باعث می شود NFT ها تغییر ناپذیر باشند، به این معنی که نمی توان آنها را تغییر داد یا کپی کرد.

آیا بازار NFT به رشد خود ادامه خواهد داد؟ فقط زمان می تواند بگوید. قیمت NFT های معروف برای امروز، ما به 17 گران ترین NFT هنر رمزنگاری که تا به حال فروخته شده است نگاه می کنیم.

چرا NFT ها بسیار ارزشمند هستند؟

قبل از اینکه به لیست برویم، باید به یک سوال متداول پاسخ دهیم: چرا NFT ها اینقدر ارزشمند هستند؟

اول از همه، آنها منحصر به فرد هستند. به عنوان مثال، اولین توییت منتشر شد و به قیمت هنگفت 3 میلیون دلار فروخته شد – اگرچه حتی در لیست ما هم شکسته نشد. شخصی که آن را خرید، تاجر سینا استاوی، گفت: ” این فقط یک توییت نیست! ” برای استاوی، این یک تکه از تاریخ است و به هر پنی می ارزد.

یکی دیگر از دلایل ارزشمند بودن NFT ها این است که کمیاب هستند. به عنوان مثال، CryptoKitties فقط عرضه محدودی از گربه‌های دیجیتال دارد، بنابراین وقتی کسی یکی از این بچه گربه‌ها را می‌خرد، قیمت پایین‌تر افزایش می‌یابد زیرا گربه‌های کمتری برای خرید موجود است.

البته موضوع وضعیت هم هست. اگر NFT که می‌خرید کمیاب باشد یا توسط یک هنرمند محبوب ساخته شده باشد، باید حق بیمه بپردازید. از این گذشته، همه نمی توانند بگویند که دارای یک Beeple NFT هستند.

علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که همه هنرهای NFT گران نیستند. یک NFT متوسط ​​اکنون کمتر از 2000 دلار هزینه دارد. ما فقط هر زمان که یک فروش عمده وجود داشته باشد می توانیم در مورد NFT بشنویم، زیرا، خوب، ارزش خبری دارد.

قیمت NFT های معروف در مورد هنر فیزیکی هم همینطور است. شما فقط زمانی می شنوید که شخصی چندین میلیون برای یک اثر هنری پرداخت کرده باشد، و هرگز در مورد فروش چند صد دلاری نمی شنوید.

10 تا از گران ترین NFT های دنیا

در این قسمت قصد داریم 10 تا از گران ترین NFT های فروخته شده حال حاضر دنیا را به شما معرفی کنیم .

1. The Merge – 91.8 میلیون دلار

گران‌ترین NFT تاریخ در واقع یک سری NFT است که در دسامبر سال گذشته با قیمت شگفت‌انگیز 91.8 میلیون دلار فروخته شد. The Merge توسط هنرمند مشهور دیجیتال پاک ساخته شده است که آثار او بیش از 350 میلیون دلار فروخته است و این قطعه توسط 28983 نفر خریداری شد که در مجموع 312000 سهم (که هر کدام یک NFT است) به قیمت نزدیک به 92 میلیون دلار به دست آوردند. 

با توجه به اینکه قیمت شروع هر یک از این واحدها 575 دلار بود، بسیار چشمگیر است که هر شش ساعت یکبار 25 دلار افزایش می یابد. در نهایت، The Merge، پاک را به ارزشمندترین هنرمند زنده تاریخ تبدیل کرد و از نقاشی جف کون، خرگوش در سال 1986، که به قیمت 91 میلیون دلار فروخته شد، پیشی گرفت.

2. 5000 روز اول – 69.3 میلیون دلار

با شکستن رکورد پس از رکورد، دنیای هنر NFT سال گذشته واقعاً آن را شکست. و هنرمند دیجیتال مایک “بیپل” وینکلمن که بازار را به بالاترین سطح خود رساند، پس از فروش کلاژی متشکل از 5000 عکس ساخته شده در روز در طی بیش از سیزده سال با عنوان “هر روز: 5000 روز اول” در اولین حراج کریستی، نامی شناخته شد.

حراج هنر دیجیتال همیشه در مارس 2021. NFT به Vignesh Sundaresan، سرمایه گذار ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور، معروف به MetaKovan، که همچنین بنیانگذار پروژه Metapurse NFT است، فروخته شد.

همانطور که کریستیز توصیف می‌کند، «تک‌تک‌ها به ترتیب زمانی شل سازمان‌دهی می‌شوند: قیمت NFT های معروف بزرگ‌نمایی تصاویر را به نوبه خود انتزاعی، خارق‌العاده، عجیب یا پوچ، عمیقاً شخصی یا نماینده رویدادهای جاری نشان می‌دهد.

مضامین تکرارشونده شامل وسواس جامعه و ترس از فناوری؛ میل است. برای و رنجش از ثروت؛ و آشفتگی سیاسی اخیر آمریکا». علاوه بر اینکه دومین NFT گران قیمت فروخته شده تا به امروز است، Everydays همچنین چهارمین اثر گران قیمت از یک هنرمند زنده است که تا به حال در حراج فروخته شده است.

3. ساعت – 52.7 میلیون دلار

سومین NFT گران‌قیمتی که تا به حال فروخته شده است از بقیه در این لیست به دلیل داشتن توکن اختصاص داده شده به یک هدف اجتماعی متمایز است. این توکن غیرقابل تعویض با عنوان «ساعت»، ساخته مشترک جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس و پاک است و به عنوان شمارنده دیجیتال روزهایی را که آسانژ پشت میله های زندان در زندان بلمارش لندن گذرانده است، به تصویر می کشد، جایی که او در انتظار استرداد به ایالات متحده است.

تعدادی از اتهامات جاسوسی این سازمان برای جمع آوری سرمایه برای دفاع از آسانژ ایجاد شد و در فوریه 2022 به ارزش 52.7 میلیون دلار به AssangeDAO، یک سازمان غیرمتمرکز (DAO) با بیش از 10000 حامی آسانژ، که برای تأمین مالی جمعی از فروش تاسیس شد، به حراج گذاشته شد.

ساعت NFT بخشی از مجموعه بزرگتر NFT به نام سانسور شده است، که دارای بیش از 29000 پیام توکن شده توسط خریداران پروژه است. آنها را می توان در OpenSea مشاهده کرد .

درآمد این مجموعه NFT به سازمان‌های طرفدار آزادی که آسانژ و پاک انتخاب کردند، از جمله بنیاد وائو هلند، که از دفاع آسانژ پشتیبانی می‌کند، رفت. این اولین باری نیست که این نوع ابتکار NFT به بلوک حراج می رسد زیرا سال گذشته ادوارد اسنودن، افشاگر NSA، با فروش یک NFT که چهره خود را از صفحات تصمیم دادگاه تجدید نظر ایالات متحده، 5.4 میلیون دلار جمع آوری کرد، جمع آوری کرد.

4. HUMAN ONE – 28.9 میلیون دلار

ظاهر دیگری در لیست ما بیپل است، که به نظر می رسد استعداد ساخت چندین میلیون NFT را دارد – و HUMAN ONE نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این توکن غیر قابل تعویض سال گذشته در حراج کریستی به قیمت 28.9 میلیون دلار فروخته شد. حراج‌دهنده این اثر هنری را «پیروی پیروزمندانه هر روزه‌های بدنام هنرمند: 5000 روز اول» نامید و به راحتی می‌توان دلیل آن را فهمید.

HUMAN ONE یک مجسمه ویدیویی جنبشی با NFT پویا متناظر است که توسط بیپل به عنوان «the» دوبله شده است. اولین پرتره از یک انسان متولد شده در فراجهان.” این اثر هنری ترکیبی از فناوری فیزیکی و دیجیتالی است که به نظر می‌رسد فضانوردی برای همیشه در حال گام برداشتن در مناظر در حال تغییر روی چهار دیوار جعبه 4 فوت در 4 فوت آن است.

کدگذاری شده در آن، که به Beeple اجازه می دهد تا کنترل از راه دور را بر آنچه که نمایش داده می شود حفظ کند. به این ترتیب، بر خلاف سایر NTF ها، HUMAN ONE یک قطعه هنری دیجیتالی «در حال پیشرفت» است که ارزش پرداخت هزینه بالایی را دارد.

5. CryptoPunk #5822 – 23.7 میلیون دلار

چند مجموعه NFT وجود دارد که به یک وضعیت فرقه مانند و CryptoPunks دست یافته اندمطمئناً در صدر محبوب ترین توکن ها قرار دارند و هر چند وقت یکبار با قیمت های رکوردشکنی به فروش می رسند.

این پروژه که در سال 2017 توسط Larva Labs راه اندازی شد، از صحنه پانک لندن، جنبش سایبرپانک و هنرمندان موسیقی الکترونیک مانند دفت پانک الهام گرفته شد. فهرست گران‌ترین کریپتوپانک‌ها (و پنجمین فهرست با ارزش‌ترین NFT‌ها) کریپتوپانک شماره 5822 است.

این توکن در ماه فوریه سال جاری به قیمت حدود 23.7 میلیون دلار فروخته شد و به ظاهر دلیل خوبی برای برچسب قیمت وجود دارد. CryptoPunk #5822 بخشی از کمیاب ترین نسخه بیگانه این سری است که از 10000 پانک موجود، تنها 9 مورد آن وجود دارد. علاوه بر این، این نشانه یکی از 333 نشانه دیگر با باندانا است.

NFT توسط Deepak Thapliyal، مدیر عامل Chain خریداری شد. و با توجه به نادر بودن آن، می‌توان انتظار داشت که یکی از گران‌ترین NFT‌های موجود باقی بماند.

6. Alien Cryptopunk #7523 – 11.75 میلیون دلار

Alien CryptoPunks یک کالای کمیاب در دنیای رمزنگاری است و به همین دلیل است که Alien Cryptopunk #7523 به رتبه ششم گران‌ترین NFT‌های فروخته شده رسیده است قیمت NFT های معروف

به عنوان یکی از تنها 9 پانک بیگانه که توسط Larva Labs ضرب شده و همراه با لوازم جانبی انحصاری مانند: گوشواره (2459 پانک این را دارند)، کلاه بافتنی (419 پانک این را دارند) و ماسک پزشکی (175 پانک این را دارند). CryptoPunk #7523 که “Covid Alien” نامیده می شود توسط Shalom Meckenzie، بزرگترین سهامدار DraftKings خریداری شد.

7. Tpunk #3442 – 10.5 میلیون دلار

ما دیده‌ایم که چرا پانک‌های بیگانه بسیار ارزشمند هستند، اما نژاد متفاوتی نیز توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند – تی‌پانک‌ها. آنها به عنوان نسخه Tron از CryptoPunks دیده می شوند.

این یکی به طور خاص شبیه جوکر است و در حالی که TPunks NFT ها معمولاً زیاد به فروش نمی رسند، TPunk #3442 در فروش سال گذشته به قیمت 10.5 میلیون دلار فروخته شد و توسط بنیانگذار ترون و غول ارزهای دیجیتال، جاستین سان خریداری شد. با این حال، او توکن را نگه نداشت و از آن زمان آن را به بازار APENFT اهدا کرده است.

8. CryptoPunk #4156 – 10.26 میلیون دلار

ساختن این یکی از بالاترین فروش های NFT تا به امروز – بله، درست حدس زدید – پانک دیگری است. این بار CryptoPunk #4156 است که سال گذشته 10.26 میلیون دلار فروخته شد.

این فروش به دلیل ناامید شدن گردآورنده مستعار Punk4156 از پروژه NFT و روشی که Larva Labs ارتباطات، راهنمایی صدور مجوز و مشارکت جامعه را مدیریت می‌کرد، انجام شد.

4156 در صحنه NFT باقی می ماند، اما پس از اینکه با تبدیل شدن به یک رهبر فکری و راه اندازی Nouns، یک پروژه NFT که در حال ساخت IP منبع باز است، محبوبیت پیدا کرد.

9. CryptoPunk #5577 – 7.7 میلیون دلار

حتی پس از جنون NFT در سال 2021، در سال 2022 هیچ نشانه‌ای از کاهش علاقه به کریپتوپانک‌ها مشاهده نشد که کریپتوپانک شماره 4156 در ماه فوریه به قیمت 7.7 میلیون دلار فروخته شد.

این توکن توسط رابرت لشنر، بنیانگذار پروتکل Compound DeFi خریداری شد که حرکت خود را با یک توییت “Yeehaw” به عنوان CryptoPunk #5577 با یک کلاه کابوی اعلام کرد.

10. CryptoPunk #3100 – 7.6 میلیون دلار

و در آخر، CryptoPunk #3100. تا به حال می دانیم که کریپتوپانک ها جایگاه ویژه ای در قلب کلکسیونرهای NFT و دوستداران هنر در سرتاسر جهان دارند و دهمین NFT گران قیمتی که تا به حال فروخته شده است چیزی نیست جز یک کریپتوپانک که اتفاقاً یکی از آواتارهای کمیاب بیگانگان نیز هست، قیمت NFT های معروف با لباس سفید.

و هدبند آبی فقط 450 پانک دیگر دارای هدبند هستند که CryptoPunk #3100 را نادرتر می کند.

از کجا می توانم NFT بخرم؟

اکنون که می دانید چرا NFT ها بسیار ارزشمند هستند، گران ترین NFT برای سال 2022، و گران ترین مجموعه های NFT، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که “از کجا می توانم NFT بخرم؟”

حتما بخوانید : بهترین سایت های خرید NFT

اگر به دنبال سرمایه گذاری در چیزهای بزرگ بعدی هستید، بازار NFT Bybit مکان مناسبی است. دارای طیف گسترده ای از NFT های هنرمندان جدید است. مهم نیست که به دنبال چه نوع NFT هستید – هنر دیجیتال، دارایی های درون بازی یا حتی موسیقی – آن را در Bybit پیدا خواهید کرد.

Bybit با پشتیبانی از روش های پرداخت متعدد، راحتی را فراهم می کند. با استفاده از رمزی که NFT در آن قیمت گذاری شده است، می توانید به راحتی پرداخت ها را انجام دهید، از جمله BIT، USDT و ETH. همچنین شایان ذکر است که هر NFT در Bybit با یک نوع توکن قیمت گذاری می شود. به عنوان مثال، اگر NFT که می خواهید بخرید از BIT به عنوان واحد قیمت گذاری خود استفاده می کند، نمی توانید از توکن های دیگر استفاده کنید.

قیمت NFT های معروف ، البته، Bybit تنها بازار NFT نیست. دیگر گزینه های محبوب عبارتند از OpenSea، Rarible و Foundation. این بازارها مدتی است که وجود داشته اند و شهرت خوبی در این فضا ایجاد کرده اند.

منبع : sensoriumxr

سوالات متداول مقاله قیمت NFT های معروف دنیا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *