NFT برای عکاسان

NFT برای عکاسان


NFT برای عکاسان ، یک توکن غیر قابل تعویض است. توکن به یک توکن یا گواهی دیجیتال اشاره دارد که در یک پایگاه داده ایمن توزیع شده به نام بلاک چین ذخیره می شود. 

بنابراین NFT ها دارایی های دیجیتال منحصر به فردی هستند که می توانند خرید و فروش شوند و هر تراکنش به طور دائم در بلاک چین ثبت می شود. یک راه برای فکر کردن در مورد NFT ها این است که آنها مانند یک گواهی اصالت هستند که به طور دائم در یک پایگاه داده جاسازی شده است، همراه با هرگونه تراکنش آینده که مالکیت را منتقل می کند. 

می‌توانید ببینید چه کسی NFT را ساخته، NFT برای عکاسان چه کسی آن را خریده است، و غیره. NFTها یک فناوری جدید هستند و ما تنها بخش کوچکی از پتانسیل احتمالی آینده آنها را می بینیم.

حتما بخوانید : دوره آموزش NFT

بلاکچین چیست ؟

شاید قبلاً نام بلاک چین را شنیده باشید، زیرا این مفهوم اساسی در پشت ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز مانند بیت کوین و اتریوم است. در حال حاضر همه بلاک چین ها از NFT پشتیبانی نمی کنند، زیرا این یک فناوری در حال تکامل است و هر بلاک چین ساختارهای متفاوتی دارد. 

اتریوم پرکاربردترین سرویس بلاک چین برای NFT است، اما ممکن است در طول زمان تغییر کند. NFT ها را می توان برای نمایش اقلام ملموس و ناملموس استفاده کرد، اما اخبار فعلی بر نحوه استفاده از آنها برای فروش اقلام صرفاً دیجیتالی / ناملموس مانند گیف ها و سایر آثار هنری دیجیتال متمرکز شده است. 

حتما بخوانید : NFT چیست

غیر قابل تعویض به عدم قابلیت تعویض توکن ها اشاره دارد. هر یک کاملا منحصر به فرد است. این با دارایی‌های قابل تعویض که می‌توانند با سایر دارایی‌های دارای ارزش برابر، مانند پول نقد قابل تعویض باشند، متفاوت است NFT برای عکاسان .

چرا بسیاری از مردم از NFT صحبت میکنند ؟

اگرچه NFT سالهاست که وجود دارد، این فناوری در سال 2021 به محبوبیت باورنکردنی رسید. کریستیز اولین حراج NFT خود را با تصویر “Everydays: The First 5000 Days” بیپل به قیمت رکوردشکنی 69.3 میلیون دلار ارائه کرد. 

از آنجایی که این فناوری هنوز رایج نشده است، بسیاری از مردم می پرسند: “NFT چیست؟” و “آیا می توانم آثار هنری خود را به عنوان NFT بفروشم؟” از آنجایی که عناوین خبری فروش هنگفتی را برای گیف ها، توییت ها، موزیک ویدیوها، آهنگ ها و عکس های دیجیتال تبلیغ می کنند، جای تعجب نیست که مردم علاقه مند به یادگیری بیشتر باشند.

 این راه جدید فروش جذاب است و مزایای منحصر به فردی را برای هنرمندانی مانند عکاسان و تصویرگران ارائه می دهد.

حتما بخوانید : اخبارNFT

چگونه NFT برای عکاسان باید ایجاد کنیم

اگرچه فناوری فوق العاده پیچیده به نظر می رسد، ایجاد یک NFT چندان دشوار نیست. ابتدا باید انتخاب کنید که از چه بلاکچینی می خواهید برای صدور NFT استفاده کنید. اتریوم از سال 2021 محبوب ترین انتخاب است، بنابراین ممکن است مکان خوبی برای شروع باشد.

 البته به خاطر داشته باشید که بلاک چین ها از استانداردهای NFT خاصی استفاده می کنند. اگر می‌خواهید NFT خود را در یک بازار خاص بفروشید، باید مطمئن شوید که آن را با استاندارد توکن NFT سازگار می‌سازید. به عنوان مثال، ERC-721 یک استاندارد قرارداد هوشمند است و بر روی بلاک چین اتریوم میزبانی می شود. 

ضرب NFT به فرآیند ایجاد یک توکن غیر قابل تعویض در بلاک چین برای دارایی خاص شما اشاره دارد.

حتما بخوانید : خرید NFT

مرحله اول انتخاب بازار خرید و فروش NFT

NFT برای عکاسان ، چندین بازار مبتنی بر اتریوم وجود دارد که به شما امکان می دهد NFT ها را برای فروش برش داده و فهرست کنید. محبوب ترین آنها OpenSea، Mintable و Rarible هستند. 

برخی از بازارها به هر کاربری اجازه ایجاد و فروش NFT را می‌دهند، اما برخی دیگر از شما می‌خواهند که فرآیند درخواستی را طی کنید که ممکن است تأیید شود یا خیر. هنگامی که یک بازار را انتخاب کردید، باید یک کیف پول رمزنگاری سازگار را پیوند دهید. برای استانداردهای توکن اتریوم NFT، Coinbase و Trust Wallet دو گزینه محبوب هستند.

 روند ثبت نام برای این سایت ها بر خلاف اکثر وب سایت های دیگر است. به جای وارد کردن یک ایمیل و نام کاربری، باید یک کیف پول رمزنگاری را برای اثبات هویت خود پیوند دهید.

مرحله دوم وصل کردن کیف پول به مارکت پلیس

هنگامی که کیف پول خود را پیوند دادید، می توانید نمایه خود را ویرایش کنید و اولین NFT خود را ضرب کنید. برخی از پلتفرم ها برای برش NFT نیاز به هزینه دارند، اما برخی دیگر مانند OpenSea این کار را نمی کنند. 

فرآیند ضرب NFT برای اکثر هنرهای دیجیتال ساده است. پس از بارگذاری هنر خود، می‌توانید ویژگی‌های دیگری را که بر ویژگی‌های NFT تأثیر می‌گذارند، مانند کمبود (تعداد نسخه‌ها) و منحصربه‌فرد بودن (محتوای اضافی و غیره) مشخص کنید. این عوامل به اهداف شما بستگی دارد و بر بازارپذیری پلتفرم تأثیر می گذارد.

 پس از ایجاد NFT خود، NFT برای عکاسان می توانید آن را برای فروش فهرست کنید. این نیاز به ورودی اضافی دارد که در آن قیمت، حق امتیازهای آینده و نوع توکنی را که می خواهید هنگام خرید یک مورد دریافت کنید، مشخص کنید. 

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های NFT، کمیسیون یا حق امتیاز تعبیه‌شده است. این به سازنده اصلی اجازه می دهد تا از فروش آینده NFT بهره مند شود و توسط شما تنظیم شده است. پس از انجام این مرحله، می توانید کالای خود را در بازار فهرست کنید. 

از طرف دیگر، به عنوان یک خریدار می توانید برای خرید NFT بازارها را جستجو کنید، فقط مطمئن شوید که یک کیف پول سازگار برای تکمیل تراکنش ها دارید.

هنگام خرید NFT چه چیزی دریافت می کنید؟

در اصل، شما در حال خرید مالکیت یک کالای دیجیتال هستید. این ممکن است یک نسخه، یکی از چندین نسخه، بخشی از یک مجموعه و غیره باشد. شما در بیشتر موارد حق نسخه برداری تصویر را خریداری نمی کنید، به این معنی که خالق NFT همچنان می تواند آنچه را که می خواهد با دارایی دیجیتال خود انجام دهد. 

علاوه بر این، دسترسی انحصاری به دارایی دیجیتال را نمی دهد. این بدان معناست که ممکن است یک میلیون نسخه از یک گیف یا عکس در اینترنت وجود داشته باشد تا همه آن را ببینند، اما فقط یک NFT منحصر به فرد که مالکیت دارایی را نشان می دهد. 

درک این جنبه از NFT ها از دیدگاه سنتی مالکیت دارایی دشوار است، اما روند تغییر ارزش را برای مصرف کنندگان دیجیتال نشان می دهد. یکی از نمونه های مشابه کارت های تجاری ورزشی است. ممکن است 1000 نسخه از کارت تازه کار یک بازیکن وجود داشته باشد، اما تنها یکی از آنها امضای آن بازیکن را روی آن دارد.

NFT برای عکاسان چگونه میتواند پرسود باشد ؟

NFT برای عکاسان ، بازار سنتی عکاسی و سایر هنرهای دیجیتال به صدور مجوز عکاسی، چاپ و سایر راه‌های فروش نسخه‌های ملموس یا حقوق نامشهود یک اثر هنری محدود شده است. 

با اشباع عظیم بازار در دهه گذشته، برای اکثر هنرمندان درآمدزایی برای کارشان به طور فزاینده ای دشوار است. NFT ها بازار و طرز فکری کاملاً جدید را برای هنرمندان نشان می دهد. 

خریداران علاقه مند به هنر و فناوری اکنون فریاد می زنند که نه تنها از هنرمندان مورد علاقه خود حمایت کنند، بلکه برای به دست آوردن دارایی های دیجیتال کمیاب که پتانسیل قدردانی را ارائه می دهد، فریاد می زنند. 

NFT ها به دلیل ساختار منحصر به فرد فناوری بلاک چین، برای هنرمندان و خریداران به طور یکسان یک موهبت هستند. هر تراکنش برای دیدن همه ثبت می شود و نمی توان آن را واگرد، پاک یا نابجا کرد. علاوه بر این، هنرمندان می توانند با گنجاندن پورسانت در NFT های خود از بازار ثانویه بهره مند شوند که هر گونه فروش بعدی NFT خود را به آنها پرداخت می کند. 

شاید مهمتر از همه، هنرمندان می توانند بر خلاف بسیاری از قراردادهای مجوز، حق چاپ کامل خود را حفظ کنند. این یک ویژگی انقلابی برای عکاسان و هنرمندان امروزی است NFT برای عکاسان .

منبع : maxfosterphotography

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *