NFT هنری چیست

NFT هنری چیست


NFT هنری چیست ، به لطف قدرت فساد ناپذیر فناوری بلاک چین، ما دفترهای دیجیتال غیرمتمرکز را داریم که دنیایی از امکانات را برای هنر دیجیتال گشوده است. در حالی که بازار دیجیتال راهی جدید برای انجام تراکنش ها از طریق ارزهای رمزنگاری شده به ما می دهد، همچنین تکامل یافته و روشی را برای نمایش و مدیریت مالکیت دارایی های دیجیتال ایجاد کرده است. آینده هنر دیجیتال اینجاست و به آن «توکن‌های غیرقابل تعویض» یا «NFT» می‌گویند.

حتما بخوانید این مقاله کامل و جامع رو : NFT چیست

اما NFT دقیقا چیست؟ چگونه می توانم NFT هنری چیست ، را ایجاد و بفروشم؟ آیا آینده هنر NFT آنقدر روشن است که اکنون پشیمان شوم که در آن شرکت نکردم؟ جنبش هنر رمزارز چگونه بر دنیای هنر سنتی تأثیر می گذارد؟ ما نگاهی به وضعیت فعلی هنر NFT، تاریخچه و پتانسیل آن می اندازیم.

NFT هنری چیست؟ 

NFT هنری چیست ، ها نمایش دیجیتال دارایی های منحصر به فرد هستند که می توانند برای نشان دادن مالکیت استفاده شوند. آنها را به عنوان اثر انگشت دیجیتال برای کلکسیون های فیزیکی در نظر بگیرید. اطلاعات خاص، از جمله امضای شما، را می توان در فراداده NFT ذخیره کرد. 

هنر NFT می تواند هر شکلی از هنری باشد که به شکل دیجیتال است. این می تواند آثار هنری، موسیقی، جلوه های صوتی، ویدئو، یک GIF یا ترکیبی از همه اینها باشد. حتی میم ها می توانند به NFT تبدیل شوند.

حتما بخوانید : بهترین سایت های خرید NFT

یکی از قابل شناسایی ترین اشکال دارایی های رمزنگاری بیت کوین است که یک توکن قابل تعویض است. از آنجایی که NFT ها غیر قابل تعویض هستند، کاملا منحصر به فرد هستند و نمی توان آنها را با توکن های قابل تعویض تعویض کرد. 

آنچه بازار هنر NFT را از فروش هنر سنتی متمایز می کند این است که شامل خرید و فروش اقلام فیزیکی نمی شود. به عنوان یک آیتم دیجیتال، NFT در یک کیف پول دیجیتال در یک بلاک چین خاص وجود خواهد داشت. 

به عنوان یک هنرمند، می توانید از NFT به عنوان ابزاری برای تأیید اعتبار کار خود و به دست آوردن کنترل بیشتر بر مالکیت استفاده کنید. و هنگامی که هنر NFT خود را می فروشید، اساساً از طریق صدور گواهینامه، حقوق مالکیت نسخه اصلی را به مالک جدید می دهید. چیزی که NFT ها را جالب می کند این است که می توانید در حق امتیاز برنامه ریزی کنید تا در هر فروش آتی در بازار ثانویه درصدی از فروش را دریافت کنید. 

تاریخچه NFT هنری چیست ؟

NFT هنری

تاریخچه NFT به سال 2012 برمی گردد، زمانی که برای اولین بار با مفهوم استفاده از بلاک چین برای دارایی های دیجیتال از طریق سکه های رنگی آشنا شدیم . تا سال 2014، ما با Counterparty آشنا شدیم که راهی را برای کاربران فراهم می‌کرد تا دارایی‌های قابل معامله خود را ایجاد کنند. 

این ایده تراکنش به دست آمد و در سال 2017، Cryptopunks، Cryptokitties، و Decentraland به جنبش هنر کریپتو کمک کردند تا نشان دهند چگونه بلاک چین فضای امنی را برای کلکسیون های قابل مبادله فراهم می کند که جعل را غیرممکن می کند. اتریوم (ETH) اولین بلاک چین شد که از NFT ها پشتیبانی کرد و استانداردهای توکن معرفی شدند. اعتقاد بر این است که سال ۲۰۲۱ سالی است که NFT 

حتما بخوانید : لیست بهترین بازی های NFT

ها به جریان اصلی تبدیل شدند.از آنجایی که خانه‌های حراج معتبری مانند کریستیز و ساتبی شروع به فروش آثار هنری NFT کردند. متاورس افزایش تقاضا برای NFT ها را تشخیص داد و دیگر بلاک چین ها شروع به کاوش نسخه های NFT خود کردند NFT هنری چیست .

نحوه ایجاد و ساخت NFT هنری

اگر آثار هنری به شکل دیجیتال دارید که می‌خواهید آن را به صورت رسمی به کالایی تبدیل کنید که بتوانید آن را در بازار NFT بفروشید، باید با فرآیندی به نام «منتینگ» شروع کنید. استخراج در دنیای NFT به معنای گرفتن دارایی دیجیتال و تبدیل آن به دارایی دیجیتال ذخیره شده در بلاک چین است. دارایی دیجیتال می تواند هر فایلی باشد، مانند تصویر یا ویدیویی که به صورت الکترونیکی ایجاد کرده اید. هنگامی که دارایی برش داده شد، نمی توان آن را اصلاح، ویرایش یا حذف کرد.

در حال حاضر، شناخته شده ترین بلاک چین برای NFT ها، اتریوم (ETH) است. بلاک چین های دیگری مانند Solana، Polygon، Tezos و Binance Smart Chain وجود دارند که از NFT ها پشتیبانی می کنند. قبل از انتخاب بلاک چین، باید عواملی مانند کارمزد تراکنش ها و انواع ارزهای دیجیتالی که خریداران هدف شما دارند را در نظر بگیرید.

برای شروع فرآیند ضرب، برای یک کیف پول رمزنگاری ثبت نام کنید و آن را با رمزنگاری پشتیبانی شده بارگیری کنید. هنگامی که یک NFT ایجاد می کنید، ممکن است مجبور شوید هزینه تراکنش، ثبت نام و تایید قرارداد را بپردازید. بازارهای مختلف NFT رابط های مختلفی برای ایجاد NFT خواهند داشت.

 اساساً، شما باید کیف پول خود را به بازار NFT انتخابی خود، مانند OpenSea یا دیگر بازارهای دیجیتال متصل کنید و هنر خود را برای ایجاد یا “ضراب کردن” NFT خود آپلود کنید. برخی از پلتفرم‌ها از شما می‌خواهند NFT‌های فرمت خاص را آپلود کنید.

وضعیت فعلی NFT هنری

طبق گزارش Markets Insider، ارزش بازار NFT تا پایان سال 2021 بر اساس معیارهای گزارش بازار NFT توسط Chainalysis به 41 میلیارد دلار رسید . در مقایسه، NFT هنری چیست این مقدار چند میلیارد دلار کمتر از ارزش بازار هنر سنتی است که در گزارش بازار هنر Art Basel و UBS ثبت شده است که در سال 2020 به 50 میلیارد دلار رسیده است.

گزارش های دیگر نشان می دهد که بازار هنر NFT به 22 میلیارد دلار رسیده است. در حالی که برآوردها متفاوت است، نمی توان انکار کرد که فروش آثار هنری NFT فراتر از انتظار افزایش یافته است. خانه‌های حراج سنتی مانند Sotheby’s و Christie’s، که در اوایل پتانسیل بازار را شناسایی کرده بودند، تاکنون میلیون‌ها دلار NFT به فروش رسانده‌اند.

اولین NFT ساخته شده، کوانتوم کوین مک کوی بود.که در سال 2021 در حراجی ساتبی به قیمت 1.47 میلیون دلار فروخته شد. در ماه مه 2014 ضرب شد. جالب اینجاست که خریدار کوانتوم یک NFT از مجموعه خودش را نیز در همان حراج به قیمت 11.8 میلیون دلار فروخت.

تاریخچه NFT هنری چیست

امروز، می بینیم که چگونه بازار هنر کریپتو با تراکنش های چند میلیونی خود منفجر شده است. برخی از گران ترین NFT ها عبارتند از جولیان آسانژ و ساعت NFT پاک که به قیمت 52.7 میلیون دلار یا 16953 ETH فروخته شد.

 تا به امروز، گران‌ترین فروش NFT، Beeple’s Everydays: The First 5000 Day است که در حراج آنلاین کریستیز به قیمت شگفت‌انگیز 69،346،250 دلار یا 38،525 ETH دست یافت. 

NFT 21,069 x 21,069 پیکسل در 16 فوریه 2021 ساخته شد. Beeple همچنین عنوان سومین فروش گران قیمت NFT را با Human One دارد که در حراج کریستیز به 28,985,000 دلار دست یافت. یک انساناولین قطعه فیزیکی بیپل است و مجسمه الکترونیکی و NFT هر دو به صورت یک قطعه به فروش می رسند.

از اینجا به کجا می رویم؟ آینده هنر NFT 

در عصر دیجیتال، هنر تقریباً مترادف با فناوری شده است. جوامع هنری آنلاین و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ارتباط و اشتراک‌گذاری آثار خود را با مخاطبان در سراسر جهان برای هنرمندان آسان‌تر از همیشه کرده‌اند. 

انقلاب دیجیتال همچنین هنرمندان را قادر به کشف اشکال جدید بیان و ارائه کرده است. در نتیجه، هنر آنلاین از تصاویر و متن ثابت تکامل یافته و شامل ویدئو، مدل‌های سه بعدی و تجربیات واقعیت مجازی (VR) می‌شود .

 با افزایش تقاضا برای NFT ها، ما حتی بیشتر متوجه می شویم که هنر و فناوری یک رابطه غیرقابل انکار و در حال تکامل دارند. و ما انتظار داریم که شاهد ظهور تجارب جدید هنر دیجیتال باشیم که به عنوان NFT ساخته شده است.

یکی دیگر از جنبه‌های NFT که مردم را سر و صدا می‌کند، کسری NFT است که به سرمایه‌گذاران کوچک و متوسط ​​بیشتری اجازه می‌دهد در حراج‌های NFT شرکت کنند. 

آیا پروژه NFT هنری عمر طولانی خواهد داشت؟

NFT های کسری به افراد اجازه می دهد تا مقدار نسبتاً کمی را برای به دست آوردن مالکیت جزئی بر دارایی های با ارزش بالا که به طور کلی قادر به پرداخت آن نیستند، سرمایه گذاری کنند. NFT هنری چیست ، برای هنرمندان نوظهور، fractionalization فرصت‌هایی را برای تقسیم NFT شما به NFT‌های چندتایی (F-NFT) ارائه می‌دهد که می‌توانند سریع‌تر به سرمایه‌گذارانی بفروشند که توانایی خرید اقلام با قیمت بالا و با ارزش بالا را ندارند.

در حالی که تأثیر جریان اصلی NFT ها نسبتاً جدید است، کارشناسان پیش بینی می کنند که این جنبش چیزی بیش از یک مد گذرا است و در آینده به نفع هنرمندان و مجموعه داران خواهد بود. 

با دموکراتیک شدن بیشتر هنر، تنوع و نمایندگی افزایش می یابد. از آنجایی که تراکنش های بلاک چین نیاز به واسطه گری شخص ثالث را برطرف می کند، خریداران می توانند مستقیماً از هنرمندان مورد علاقه خود پشتیبانی کنند. این به معنای آزادی خلاقانه و استقلال بیشتر برای هنرمندانی است که دیگر نیازی به تسلیم شدن به مدل های تجاری سنتی ندارند.  

نتیجه گیری نهایی NFT هنری چیست

NFT هنری چیست ، دنیای هنر قبلاً عصر دیجیتال جدید را پذیرفته است، با هزاران هنرمند و خریدار آثار هنری که آثار هنری دیجیتال اصلی خود را خلق می کنند. هنر NFT مهم است زیرا به هنرمندان و صاحبان قدرت و کنترل می دهد. NFT ها تخریب ناپذیر هستند. نامرئی و در عین حال قابل تأیید مهمتر از همه، NFT ها مالکیت مطلق را تضمین می کنند. آیا فکر می کنید به زودی هر یک از آثار هنری دیجیتال خود را به عنوان یک NFT یا سرمایه گذاری در هنر NFT خواهید داشت؟

منبع این مقاله : nbcboston

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *