بر اساس گزارش اولیه وال استریت ژورنال (WSJ) یک ادعایی “همدرد با تروریست” به تازگی اعلامیه داعش – همراه با دو قطعه تبلیغاتی داعش – را به عنوان NFT منتشر کرده است.


از زمان کشف آنها در بازارهای عمومی NFT Rarible و OpenSea، “NFT های وحشت” از فهرست حذف شده اند.
به عنوان بخشی از گزارش WSJ، کارشناسان اطلاعاتی معتقدند گروه‌های تروریستی می‌توانند از فناوری بلاک چین برای جمع‌آوری بودجه برای کمپین‌های تروریستی استفاده کنند.


چرا مهم است:


پس چرا در وهله اول این “NFT وحشت” را ضرب می کنیم؟ همه چیز در مورد بلاک چین است. بر اساس گزارش WSJ، ممکن است ادعا شده “همدرد تروریست” به دلیل ویژگی های ذاتا تغییر ناپذیر و تغییرناپذیر آنها به NFT ها روی آورده باشد.

با وجود حذف شدن از بازارهای عمومی NFT، این NFT های غیرقانونی در بلاک چین های مربوطه خود ثابت می مانند. تنها چیزی که برای یک بار دیگر دسترسی به این تصاویر نیاز است آگاهی از آدرس های خاص آنهاست و توزیع مجدد آنها رایگان است.

این موضوع با مصاحبه ای که کوین تلگراف با رافائل گلوک، یکی از بنیانگذاران جیهادوسکوپ انجام داد، تأیید شد، که از این تصاویر به عنوان «آزمایشی برای یافتن راه هایی برای غیرقابل تخریب کردن محتوا» یاد کرد. Jihadoscope اولین کسی بود که NFT ها را کشف کرد و کشف خود را در اواخر اوت 2022 در رسانه های اجتماعی منتشر کرد.

بعدش چی میشه ؟


سازمان‌های غیرانتفاعی مدت‌هاست که از NFT و فناوری بلاک چین برای جمع‌آوری بودجه بسیار مورد نیاز برای انواع اهداف عالی در سراسر جهان استفاده می‌کنند. حتی دولت اوکراین از NFT ها خواسته است تا به بودجه تلاش های دفاعی آن در درگیری های اوکراین و روسیه کمک کنند.

متأسفانه، باز بودن ذاتی NFTها، بازیگران بد را نیز دعوت کرده است تا از این ابزار غیرمتمرکز جدید برای کسب بودجه استفاده کنند. جنبه غیرمتمرکز این وسیله جمع آوری کمک های مالی کلیدی است. از این طریق، سازمان‌ها – حتی کشورهای کوچک .

می‌توانند از قدرت این فناوری برای جمع‌آوری وجوه از سرتاسر جهان، حتی بدون روابط تجاری و دیپلماتیک مناسب با کشورهایی که دارای پول نقد هستند، استفاده کنند.

اقتصاد جهانی برای چندین دهه، اگر نگوییم بیشتر، موضعی تند علیه کشورهای تحت رهبری نامطلوب اتخاذ کرده است. برای مثال مهاجرت دسته جمعی جاری در ونزوئلا را در نظر بگیرید.

فقدان روابط دیپلماتیک مناسب با ایالات متحده، حتی وعده های رشد اقتصادی از سوی رهبری جدید این کشور نمی تواند اعتماد صدها و هزاران شهروند را برای ماندن درازمدت در آنجا فراهم کند. موقعیت‌هایی مانند این برخلاف وعده دنیای غیرمتمرکز است که بلاک چین امیدوار است به آن دست یابد – و به بازیگران ناامید انگیزه بیشتری برای تعامل با آن می‌دهد.

مشاهده کامل اخبار کلیک بر روی ، اخبار NFT ، بهترین و بروز ترین اخبار حال حاضر دنیای nft همچنین برای خرید NFT ، کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *