در مجموعه‌ای از پست‌های حذف شده در اینستاگرام و توییتر، املاک دیوید بووی از راه‌اندازی مجموعه NFT در 13 سپتامبر خبر داد که فعالیت افسانه‌ای این نماد راک را جشن می‌گیرد که به طور معروف جنسیت و عملکرد را بررسی می‌کرد.


مجموعه NFT با عنوان “Bowie On The Blockchain” آثار 9 هنرمند NFT را به نمایش می گذارد که آثارشان منعکس کننده برخی از کارهای استادانه زندگی بووی است.


تیتر اصلی این مجموعه، هنرمندان رمزارز FEWOCiOUS و بنیانگذار پوسی رایت، نادیا تولوکونیکوا، در میان دیگران هستند. درآمد حاصل از فروش به سازمان غیرانتفاعی CARE اختصاص خواهد یافت.


چرا مهم است:


متأسفانه، مانند پروژه‌های قبلی که نام نمادهای فرهنگ پاپ متاخر را به خود اختصاص داده بودند، سر و صدای این پروژه NFT آینده تا حد زیادی در میان اعضای اصلی طرفدار Bowie منفی بوده است.

یکی از انتقادات گزنده ای که نسبت به این پروژه وارد می شود این است که چگونه ظاهراً به بخش اصلی میراث بووی – یعنی تمایلات آینده نگر او – خیانت می کند.

قابل ذکر است، در میان اعضای ناامید پایگاه هواداران بووی، یک “عاشق وب3/nft” خودخوانده وجود دارد – اگر حتی خوش بینان وب3 از این اعلامیه خیلی هیجان زده نباشند، پس چه کسی از شنیدن این خبر خوشحال می شود؟

شاید ارزش داشته باشد که از طریق شبکه های اجتماعی هنرمندانی که قرار است در این پروژه گنجانده شوند، نگاهی بیاندازیم.

در میان نظرات منفی توییتر به حساب بووی، پیام های تبریکی برای هنرمندان درگیر وجود دارد، که به طور قابل درک در مورد احترام به زندگی و حرفه اسطوره راک فقید از طریق کار خود هیجان زده هستند.

به اعتبار این کمیسیون این است که چگونه املاک بووی به هنرمندان اجازه استفاده از آرشیو شخصی بووی را در کارشان می‌دهد. به عنوان مثال، FEWOCiOUS مجسمه ای را برای این مجموعه آماده کرد که قرار است یکی از “لباس های اصلی” بووی را بپوشد.

بعدش چیه:


صرف نظر از استقبال از این پروژه آتی، یک چیز مسلم است: اگر موفق شود، قدرت NFT ها در تلاش های جمع آوری کمک ها را بیشتر نشان می دهد. همانطور که وجود دارد، درآمد حاصل از فروش آتی این NFTها به نفع CARE خواهد بود – یک سازمان غیرانتفاعی ضد فقر که ایمان بیوه بووی را به عنوان اولین مدافع جهانی خود معرفی می کند.

نتیجه گیری

آیا خود بووی این مجموعه را تایید می کرد؟ یا حتی Web3 به عنوان یک کل؟ برخی از نزدیک ترین همکاران بووی این را باور دارند. در مصاحبه ای با بیلبورد، مدیر بازرگانی بووی، بیل زیسبلات، اظهار داشت که “هرکسی که او را می شناسد می داند که او یکی از اولین پذیرندگان [Web3] بوده است.

با توجه به موقعیت بووی به عنوان یکی از اولین حامیان اینترنت، این ارزیابی ممکن است چندان غیرمنطقی نباشد. بیایید امیدوار باشیم که تعداد بیشتری از دنبال کنندگان او ذهن خود را به روشی مشابه باز کنند

مشاهده کامل اخبار کلیک بر روی ، اخبار NFT ، بهترین و بروز ترین اخبار حال حاضر دنیای nft همچنین برای خرید NFT ، کلیک کنید .

منبع : nftnow.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *