خرید NFT در ایران

خرید NFT در ایران


خرید NFT در ایران ، بر اساس گزارش‌های متعدد از سوی مجموعه‌داران و سازندگان ناامید که اخیراً خود را قادر به دسترسی به سایت نمی‌دانند، بازار NFT OpenSea مستقر در ایالات متحده، مسدود کردن کاربران مستقر در ایران را آغاز کرده است.

یک نماینده OpenSea از طریق ایمیل به Decrypt تایید کرد که کاربران خرید NFT در ایران مستقر در مناطق تحریم شده را مسدود می کند:

یکی از مهم ترین صفحاتی که باید حتما در سایت ما به صورت مکرر دنبال کنید اخبار NFT هست .

چرا خرید NFT در ایران سخت است ؟

خرید NFT از ایران

«OpenSea کاربران و مناطق موجود در فهرست تحریم‌های ایالات متحده را از استفاده از خدمات ما مسدود می‌کند – از جمله خرید، فروش یا انتقال NFT در OpenSea و شرایط خدمات ما صراحتاً کاربران یا کاربران تحریم‌شده در مناطق تحریم‌شده را از استفاده از خدمات ما منع می‌کند. ما یک خط مشی تحمل صفر برای استفاده از خدمات خود توسط افراد یا نهادهای تحریم شده و افرادی که در کشورهای تحت تحریم قرار دارند، داریم. 

چنانچه قصد خرید دارید میتونید روی کلمه خرید NFT کلیک کنید .

خرید NFT در ایران ، اگر متوجه شدیم که افرادی از خط مشی تحریم‌های ما تخلف می‌کنند، سریعاً برای مسدود کردن حساب‌های مرتبط اقدام می‌کنیم.»

بیش از پنج کاربر ایرانی OpenSea این مشکل را گزارش کرده‌اند که سه نفر از آنها با Decrypt تایید کردند که در ایران از این سایت استفاده کرده‌اند. نیما لئو عکس نوشت که مجموعه عکاسی آنها دیگر روی پلتفرم قابل مشاهده نیست.

کاربر ایرانی OpenSea آرمان نوشت که هنگام تلاش برای دسترسی به بازار، پیام خطای 404 را نیز دریافت کرده است. و عارفه نوروزی گزارش داد که امروز حساب تایید شده آنها ” بدون هیچ توضیحی ” حذف شده است .

یک ناظر سرور OpenSea Discord معروف به خرید NFT در ایران – که اغلب به درخواست‌های پشتیبانی در سرور پاسخ می‌دهد – قبلاً امروز صبح گفته بود که “از هیچ گونه ممنوعیت حساب کاربری در ایران بی‌اطلاع است.”

اقدامات Opensea در سال های اخیر برای ایرانیان چه بوده ؟

خرید NFT ایران

OpenSea در ماه های اخیر با بسیاری از کاربران ناامید مواجه شده است. با حمله اخیر فیشینگ خارجی 1.7 میلیون دلاری ، دعوی قضایی بر سر یک Bored Ape NFT که گفته می شود «دزدیده شده» است، و 1.8 میلیون دلار به کاربرانی که NFT های خود را از سوء استفاده فهرست OpenSea از دست داده اند، بازپرداخت شده است، این سایت با وجود مشاهده میلیاردها فروش ماهانه همچنان با چالش هایی مواجه است.

یادداشت سردبیر: این مقاله و عنوان آن پس از انتشار به‌روزرسانی شد تا نظراتی از OpenSea در تأیید بلوک را شامل شود و منعکس کند.

قبل از شروع، به خاطر داشته باشید که هیچ NFT یا ETH از بین نخواهد رفت. اخیراً برخی از کشورها از دسترسی به این سایت محروم شده اند. علاوه بر این، رمزارز کاربران را نمی توان پاک کرد یا به سرقت برد.

حتما بخوانید : خرید NFT از Opensea

چگونه باید خرید NFT در ایران انجام دهیم ؟

مزایای خرید NFT در ایران

دو رویکرد اصلی برای دستیابی به NFTها در کشورهای محدود وجود دارد. خرید NFT در ایران ، به گفته کاربر @UnknownCo123، NFT ها ممکن است از طریق VPN قابل دسترسی باشند.

از طرف دیگر، استفاده از VPN ممکن است منجر به ممنوعیت دائمی وب سایت شود. در نتیجه توصیه نمی شود. امکان دیگر استفاده از وب سایت هایی مانند Looksrare است که می تواند NFT های OpenSea را نمایش دهد.

علاوه بر این، کاربرانی که قرارداد هوشمند خود را روی منیفولد دارند. XYZ ممکن است به راحتی مجموعه خود را به هر سایتی که از پلتفرم پشتیبانی می شود منتقل کند.

برای افراد بی سواد، منیفولد. com یک شرکت جدید استخراج NFT در کانادا است که بر اساس اتریوم است. هدف آن استفاده از فناوری قراردادهای هوشمند است تا اطمینان حاصل شود که هنرمندان مالکیت کامل NFT های خود را حفظ می کنند.

کاربران نارضایتی خود را از ممنوعیت های اخیر و ناتوانی خود در دسترسی به NFT های خود ابراز کرده اند. آنها سال ها در آرزوی یک پلتفرم کاملاً غیرمتمرکز بودند.

علاوه بر این، مقررات تحریمی ایالات متحده، ارائه کالا یا خدمات به هر کاربر را در یک کشور تحریم شده ممنوع می کند. آمریکا ایران، کره شمالی، سوریه و روسیه را تحریم کرده است.

ارائه‌دهنده کیف پول بیانیه‌ای درباره مشکلات مرتبط با دسترسی NFT در ونزوئلا و ایران منتشر کرد. آنها گفتند: «در نتیجه انطباق قانونی، خدمات به دلیل انطباق قانونی برای کاربران در حوزه های قضایی خاص در دسترس نخواهد بود.»

قوانین اداره FCA بریتانیا در خصوص خرید NFT ایرانیان

اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) دوشنبه (1 اوت) اعلام کرد که قوانین جدیدی را برای کمک به مبارزه با تبلیغات گمراه کننده نهایی کرده است.

تبلیغات مورد بحث سرمایه گذاری در محصولات با ریسک بالا را تشویق می کند. از طریق قوانین جدید، شرکت‌هایی که بازاریابی را تأیید می‌کنند و صادر می‌کنند، باید از تخصص مناسب برخوردار باشند و شرکت‌هایی که برخی از سرمایه‌گذاری‌های با ریسک بالاتر را بازاریابی می‌کنند، باید بررسی‌های بیشتری را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان و سرمایه‌گذاری‌ها به خوبی مطابقت دارند خرید NFT در ایران .

علاوه بر این، طبق گزارش‌ها، قوانین جدید در مورد ارزهای دیجیتال در دبی، مشتریانی را که با تجارت دارایی‌های دیجیتال در کشورهای خود مشکل دارند، جذب کرده است.

بلومبرگ روز دوشنبه نوشت که ساختار فرابورس (OTC) در آنجا به مشتریانی از روسیه، ایران یا سایر مکان‌های تحت تحریم‌های غرب اجازه می‌دهد رمزارز را به خانه بخرند و آن را به صورت نقدی در دبی بفروشند.

مزایای خرید NFT از ایران

در این گزارش اشاره شده است که هیچ تحریم بین‌المللی علیه روسیه وجود ندارد و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) هیچ مجازاتی را در این مورد اعمال نکرده است، بنابراین فروشگاه‌های دبی مجاز هستند که رمزارزها را به این روش مدیریت کنند.

به‌علاوه، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در ماه جولای 574.9 میلیون دلار درآمد کسب کردند که نسبت به ماه قبل 14 درصد کاهش داشت .

این در حالی رخ داد که افزایش هزینه های برق و رقابت بیشتر این صنعت را تهدید می کرد. بر اساس این گزارش، برخی از ماینرها نیز فروش دکل های بیت کوین خود را آغاز کرده اند.

خرید NFT در ایران ، در اخبار بیشتر مرتبط با کریپتو، بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد که برخی از بدبینان فکر می کنند که استراتژی اخیر بیت کوین MicroStrategy به نتیجه نخواهد رسید.

سرمایه گذاری و خرید NFT از ایران خوب هست ؟

بر اساس این گزارش، 51 درصد از سهام موجود شرکت در حال حاضر به صورت کوتاه فروخته می شود. به ازای هر داده S3 Partners، ارزش واقعی آنها 1.35 میلیارد دلار است. سهام این شرکت به عنوان راهی برای سرمایه گذاری در بیت کوین عمل می کند، اما بیش از 75 درصد از ارزش آن از بالاترین قیمت در فوریه 2021 پاک شده است.

در همین حال، گزارش‌ها حاکی از آن است که کره‌شمالی‌ها از دیگران سرقت ادبی می‌کنند تا بتوانند از راه دور در شرکت‌های رمزنگاری کار کنند – با هدف کمک به دولت در تلاش‌های غیرقانونی برای جمع‌آوری پول.

طبق گزارش بلومبرگ دوشنبه که به نقل از محققان امنیت سایبری، کلاهبرداران از جزئیات سایت‌هایی مانند لینکدین استفاده می‌کنند و به‌طور غیرقانونی آنها را برای رزومه‌های جعلی کپی می‌کنند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا با شرکت‌های رمزنگاری ایالات متحده، با هدف جمع‌آوری پول برای برنامه‌های توسعه تسلیحات دولتی، کار کنند.

اخبار NFT و خرید آن در ایران

در اخبار دیگر، قیمت کف برای توکن غیرقابل تعویض CryptoPunks (NFT) در روز گذشته به ازای داده‌های CoinGecko 10 درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش CoinDesk، این علاقه به احتمال زیاد ناشی از همکاری اخیر بین Tiffany & Co، برند جواهرات سطح بالا، و Chain، یک استارت آپ بلاک چین است. این به صاحبان پانک این امکان را می دهد که تا 5 آگوست امسال تا 3 گردنبند به قیمت 30 ETH یا 50000 دلار خریداری کنند.

چرا باید از ایران NFT خرید کنیم

پس از اعلام همکاری Tiffany & Co در یکشنبه (31 ژوئیه)، CryptoPunks شاهد جهش 2.3 میلیون دلاری در فروش بود.

سرانجام، Binance.US در یک پست وبلاگ شرکتی در روز دوشنبه اعلام کرد که پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آن سکه را به عنوان یک اوراق بهادار نامید، توکن AMP خود را از فهرست حذف خواهد کرد.

Binance.US گفت که این شرکت در یک “صنعت به سرعت در حال توسعه” است و باید به تحولات بازار و نظارتی پاسخ دهد. در یک دادخواست، SEC 9 دارایی دیجیتال را فهرست کرد که به گفته خود اوراق بهادار هستند، و Binance.US گفت که AMP را «بدون احتیاط فراوان» از فهرست خارج می‌کند.

پس از اینکه چند روز پیش دولت در ایران تصمیم گرفت که هزینه واردات را می‌توان از طریق ارزهای دیجیتال پرداخت کرد، انجمن واردکنندگان به دنبال چارچوب نظارتی دقیق‌تر و سخت‌گیرانه‌تری برای ارزهای دیجیتال است.

به گفته یک مقام دولتی ایران، انتظار می رود این قوانین جدید در اواخر سپتامبر 2022 وارد شود.

پیش‌بینی می‌شود مقررات ارزهای دیجیتال ایران کاملاً دوستانه با این بخش باشد و علیرضا پیمان پاک ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در واقع توضیح داد که استفاده از قراردادهای هوشمند و ارزهای رمزپایه در تجارت بسیار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ارزهای دیجیتال در ایران

چگونه از ایران NFT خرید کنیم

همان طور که گفته شد، همین چند روز پیش در ایران اولین واردات ارز دیجیتال به ارزش 10 میلیون دلار – مشخص نشد که از کدام ارز دیجیتال استفاده شده است – رسمی شد. 

این اولین گام در دور زدن تحریم های اعمال شده توسط آمریکا بر این کشور بود

در سال 2019، ایران استخراج معدن را قانونی کرده بود و به شدت آن را تنظیم کرده بود. در حال حاضر، خرید NFT در ایران همانطور که تا اینجای این مقاله با ما همراه بودین اطلاعات مفید و ارزشمندی رو در اختیارتون قرار دادیم حالا اینجا تصمیم با خودتون هست که ان اف تی بخرید یا نخرید .

به نظر می رسد که 118 شرکت استخراج بیت کوین در کشور وجود دارد.

سپس، در ژانویه 2020، ایران بیش از 1000 مجوز برای انجام ماینینگ اعطا کرد که iMiner بزرگترین شرکتی بود که در ماه می 2020 یک مزرعه ماینینگ در کشور راه اندازی کرد.

کراکن و مشکلات ایران

در همین حال، در اواخر جولای، صرافی محبوب کراکن به دلیل نقض تحریم های اعمال شده در ایران تحت بررسی قرار گرفت.

نتیجه گیری نهایی مقاله خرید NFT در ایران

خرید NFT در ایران ، همانطور که تا اینجای این مقاله با ما همراه بودین اطلاعات مفید و ارزشمندی رو در اختیارتون قرار دادیم حالا اینجا تصمیم با خودتون هست که ان اف تی بخرید یا نخرید .

منبع : nftnewspro

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *